Burnos higiena

Profesionali burnos higiena (higieninis dantų akmenų valymas) – ilgalaikis sveikų dantų garantas.

Sveiki dantys ir graži šypsena yra kiekvieno žmogaus svajonė. Šiuolaikinėje visuomenėje vis daugiau dėmesio skiriama dantų priežiūrai. Tačiau ne visada kasdienė žmogaus burnos higiena yra tinkama ir pakankama. Nenuvalytos apnašos sukelia dantų ir periodonto ligas. Esant nepakankamai asmeninei burnos higienai, būtina bent kartą, o rekomenduojama du, per metus apsilankyti pas burnos higienos specialistą.

Vizito pas burnos higienistą metu atidžiai apžiūrima ir įvertinama paciento dantų bei periodonto būklė. Ultragarsiniu skaleriu ir rankiniais instrumentais nuvalomos kietos ir minkštos virš ir po dantenomis esančios apnašos. Kai yra daug konkrementų ant dantų ar gilios periodonto kišenės, profesionali burnos higiena atliekama dirbant su mikroskopu.

Registruokitės konsultacijai

Pašalinus dantų akmenis ir apnašas, dantys poliruojami specialiais šepetėliais, diskeliais ar didele oro, vandens ir sodos miltelių srove. Po procedūros dantys tampa baltesni, nes nuvalomos nikotino, arbatos, kavos ir kitos pigmentinės apnašos. Nupoliruoti dantų paviršiai yra lygūs, todėl mažiau kaupiasi apnašos ir taip išvengiama ėduonies bei periodonto ligų.

Profesionalios burnos higienos metu specialistas taip pat patars ir pamokys tinkamos burnos priežiūros, sveikos gyvensenos bei racionalios mitybos principų, rekomenduos asmeninės burnos higienos priežiūros priemones.

Profesionalios higienos poreikis yra individualus. Rekomenduojame profesionalią burnos higieną atlikti 1–4 kartus per metus, atsižvelgiant į burnos būklę. Prieš chirurgines operacijas, dantų protezavimą, terapinį dantų gydymą ir dantų balinimą taip pat rekomenduojame apsilankyti pas burnos higienos specialistą. Periodiškai atliekant burnos higieną, laiku pastebimos dantų bei dantenų ligos, taip maksimaliai sumažinama dantų netekimo ateityje rizika.

Dažniausi klausimai

Kaip dažnai reikia atlikti burnos higieną?

Dantų švara priklauso nuo kiekvieno žmogaus individualių asmeninės higienos įpročių. Puikiai prižiūrintiems savo dantis procedūra rekomenduojama kas pusę metų. Neturintiems gerų higienos įpročių, dantys greičiau pasidengia minkštomis ir kietomis apnašomis, tad profesionalią burnos higieną patariama atlikti kas 4–5 mėnesius. Sergantiems periodonto ligomis, procedūrą rekomenduojama kartoti kas 3–4 mėnesius.

Ar profesionali burnos higienos procedūra atliekama vaikams ir paaugliams?

Taip, ši procedūra atliekama ir vaikams, ir paaugliams.

Ar profesionali burnos higienos procedūra gali būti atliekama besilaukiančioms moterims?

Taip, ši procedūra atliekama besilaukiančioms moterims. Netgi labai svarbu stebėti burnos ertmės būklę nėštumo laikotarpiu, tad rekomenduojame atlikti burnos higieną nėštumo metu.

Registruokitės konsultacijai