Dantų protezavimas

Dantų protezavimas (dantų apvilkimas) yra skirtas trūkstamiems dantims ir jų eilėms atkurti ir prarastoms sąkandžio bei kramtymo funkcijoms sugrąžinti. Žmogui sugrąžinama tai, ko jis neteko kartu su prarastais dantimis – pirmiausia galimybė valgyti, sukramtyti maistą.

Protezuojama ir dėl estetinių priežasčių. Šiuo metu daugėja pacientų, norinčių turėti ne tik sveikus dantis, bet ir gražią šypseną. Dantys protezuojami vainikėliais ar mikroprotezais. Prarastus dantis galima atkurti naudojant implantus, apšlifavus gretimus dantis, gaminti tiltinį protezą ar daryti išimamą protezą, kuris fiksuojamas ant esamų dantų ar implantų. Protezuojantis gydytojas odontologas, bendradarbiaudamas su dantų techniku, atkuria prarastus dantis, jų anatomiją, funkciją ir, be abejo, estetinę išvaizdą.

Ruošdamiesi dantų protezavimui stengiamės išsaugoti kuo daugiau natūralaus ir sveiko danties audinio. Todėl pacientams rekomenduojame atsisakyti radikalaus dantų šlifavimo metalo keramikos vainikėliams ir dantis protezuoti tvirtais bei estetiškais bemetalės keramikos įklotais, užklotais, laminatėmis ar daliniais vainikėliais.

 

Registruokitės konsultacijai

Protezuoti dantys ar išimami protezai reikalauja kruopščios priežiūros ir higienos, todėl rekomenduojame kartą per metus atvykti profilaktiškai pasitikrinti pas protezavusį gydytoją odontologą bei du kartus per metus atlikti profesionalią burnos higieną. Atlikus didelės apimties ar visos burnos protezavimą, rekomenduojame naktimis nešioti dantų apsaugą – kapą.

Esant poreikiui, danties protezus galite įsigyti išsimokėtinai.

Mūsų klinika yra sudariusi sutartis su Teritorinėmis ligonių kasomis dėl dantų protezavimo teikimo.

Dantų protezavimo paslaugų išlaidos kompensuojamos iš PSDF biudžeto, atsižvelgiant į faktines dantų protezavimo išlaidas, visiškai baigus dantų protezavimą.

Vadovaujantis Dantų protezavimo paslaugų teikimo ir išlaidų kompensavimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (toliau – PSDF) biudžeto tvarkos aprašu, teisę į dantų protezavimą, kompensuojamą iš PSDF biudžeto, turi šių kategorijų apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu:

  • asmenys, kuriems sukako senatvės pensijos amžius;
  • vaikai;
  • nedarbingi arba iš dalies darbingi asmenys;
  • asmenys, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos.

Detalesnė informacija skelbiama ligonių kasų interneto svetainėje.

Cirkonio ir metalo keramikos karūnėlės

Dantų protezavimas Panevėžyje: Kniaudiškių g. 46, LT-37122. Kontaktai.
Dantų protezavimas Utenoje: K. Donelaičio g. 12, LT-28141. Kontaktai.

Dažniausi klausimai

Ar dantų protezavmas atliekamas tik senyvo amžiaus žmonėms?

Vis dar yra manančių, kad dantų protezų prireikia tik senyvo amžiaus žmonėms. Dantų protezavimas atliekamas praradus vieną ar kelis dantis, sergant periodontitu, turint žandikaulio sąnario sutrikimų ar norint pagerinti estetinį dantų vaizdą. Dantų protezavimas atliekamas įvairaus amžiaus žmonėms.

Praradau vieną ar kelis dantis: ar man reikalingas protezavimas?

Praradę vieną ar kelis dantis pacientai susiduria ne tik su estetinio vaizdo praradimu, tačiau ir su kramtymo bei net kalbėjimo problemomis. Praradus dantis, ilgainiui gali pasislinkti kiti dantys, pakisti sąkandis. Visa tai gali paskatinti žandikaulio ligų vystymąsi, dantų ėduonies atsiradimą, dantenų ligas. Dėl prarastų dantų gali dažnai skaudėti galvą ir patį veidą, atsirasti žandikaulio sąnario pakitimų. Dantų protezavimas padeda atkurti dantų ar dantų eilių defektus, prarastą sąkandžio ir kramtymo funkciją ir užkirsti kelią kitoms ligoms.

Ar kiti pastebės, kad esu su protezais?

Šiuolaikiniai odontologijos pasiekimai suteikia galimybę džiaugtis natūraliai atrodančia šypsena net su protezais. Pavyzdžiui, protezai ant implantų atitinka natūralų dantį, kadangi protezuojant šiuo būdu, dantis atkuriamas nuo šaknies iki vainiko. Dėl šios priežasties protezas atitinka tikro danties išvaizdą ir atkuria visas jo funkcijas.

Registruokitės konsultacijai