Dantų ėduonies gydymas

Dantų ėduonis – tai lėtinė infekcinė dantų liga, sukelianti danties kietųjų audinių irimą. Aplink dantį esančios bakterijos skaido angliavandenius, sukurdamos rūgštinę terpę, kurioje ilgainiui tirpsta danties audiniai. Dantų ėduonis yra labiausiai paplitusi dantų liga ir net 99 % Lietuvos gyventojų dantys yra pažeisti ėduonies.

Ėduonis gali formuotis ir sveikame, ir plombuotame dantyje. Tik nuo laiko priklauso, ar dantyje atsirado vos pastebima balta dėmė, ar ėduonies proceso metu susidarė ertmė. Pacientas pradžioje pastebi pakitusią danties spalvą, vėliau gali pradėti jausti skausmą valgydamas ir gerdamas šaltus gėrimus. Vos pajutus vieną iš šių požymių, rekomenduojama kuo skubiau kreiptis į gydytoją odontologą.

Deja, bet dažniausiai į gydytoją odontologą kreipiamasi tik tada, kai pajaučiamas skausmas. Mūsų odontologijos klinikų tikslas – kuo anksčiau diagnozuoti dantų pažeidimus ir juos gydyti, išsaugant kuo daugiau sveiko danties audinio.

Klinikos gydytojai odontologai atidžiai ištiria kiekvieną pacientą, įvertina jo burnos ir dantų būklę bei supažindina su esama situacija, galimais gydymo metodais, sudaro gydymo planą. Esant indikacijoms, daromos rentgeno nuotraukos, kurios yra ypač svarbios ankstyvam ėduonies diagnozavimui.

Registruokitės konsultacijai

Pradinėje ėduonies stadijoje dantis gydomas be gręžimo ir plombavimo. Danties audiniai stiprinami mineralinių medžiagų, fluoro, kalcio preparatais ar infiltruojami „Icon“ sistema.

Esant gilesniems danties audinių pažeidimams, dantis yra gręžiamas, šalinami ėduonies pažeisti audiniai, o jų defektas panaikinamas labai aukštos kokybės kompozicinėmis plombomis. Plombuojant sugedusį dantį, atkuriama danties anatominė forma, kramtymo funkcija ir estetinė išvaizda. Mums nesvarbu, ar gydomas priekinis, ar šoninis dantis. Klinikos gydytojai odontologai visada plombuoja atkurdami estetinį vaizdą – parinkdami danties spalvą atitinkančias plombas, spalvinius efektus sukurdami specialiais dažais. Priklausomai nuo klinikinės situacijos vieno danties plombavimas gali užtrukti nuo 30 minučių iki 2 valandų. Procedūra atliekama taikant nuskausminimą. Gydomasis dantis nuo seilių izoliuojamas koferdamo sistema taip užtikrinant pacientui komfortišką, kokybišką ir sklandų gydymą. Po dantų plombavimo rekomenduojame kas pusę metų atlikti profesionalią burnos higieną bei atvykti profilaktinei patikrai ir plombų poliravimui.

Jeigu danties pažeidimas yra didelis ir defekto nerekomenduojama panaikinti plombinėmis medžiagomis, dantį patariame protezuoti.

Dažniausi klausimai

Ką galiu jausti po danties kanalų užplombavimo?

Keletą dienų po atliktos procedūros dantį gali mausti ar atrodyti tarsi dantis būtų „iškeltas”. Tai normali reakcija, kurią galima kontroliuoti įprastais vaistais nuo uždegimo (Ibuprofen, Nimesil ir kt.).

Ar gali endodontinis gydymas padėti išsaugoti nuosavą dantį?

Endodontinis gydymas, jo sėkmė ir prognozė priklauso nuo daug faktorių. Pirmiausiai yra įvertinamas danties pažeidimas (apžiūros metu ir padarius danties rentgeno nuotrauką). Po danties įvertinimo, esant endodontinio gydymo indikacijoms, atliekamas gydymas. Endodontinio gydymo metu iš danties pašalinama uždegimo pažeista pulpa, išvalomi ir suformuojami danties kanalai. Paruošti danties kanalai hermetiškai užpildomi plombine medžiaga. Endodontiškai gydytas dantis po kanalų plombavimo protezuojamas vainikėliu ar kita pasirinkta restauracija tam, kad apsaugotų ir visiškai atkurtų danties kramtymo funkciją. Hermetiškai (nepralaidžiai) užplombuoti kanalai su sandaria restauracija išsaugo nuosavą dantį.

Ar reikalinga ypatinga dantų priežiūra, atlikus dantų šaknų kanalų gydymą? Jei reikalinga, tai kokia?

Dantų šaknų kanalų (endodontinio) gydymo metu ir po jo tol, kol dantų vainikas nėra visiškai atkurtas su nuolatine restauracija (plomba ar vainikėliu), rekomenduojama dantį saugoti, vengti juo kramtyti, kąsti kietą maistą, nes tai padidina lūžio riziką. Likusios danties sienelės gali lūžti, nes valant danties šaknų kanalus, kartu su nervu pašalinamos ir kraujagyslės, maitinančios dantį. Dantis, netekęs maitinimo, yra daug trapesnis ir neatsparus lūžiams. Atkūrus dantį su nuolatine restauracija po endodontinio gydymo, jį reikia prižiūrėti taip pat kaip ir kitus dantis.

Registruokitės konsultacijai