Estetinis plombavimas. Jis dažnai yra vadinamas tiesiog estetine dantų restauracija. Estetiškai plombuojama juvelyriškai ir proporcingai. Sluoksnis po sluoksnio. Klientai paprastai būna labai patenkinti, nes tai tausojantis danties struktūras metodas, neskausmingas ir nesukeliantis jokių nemalonių pojūčių. Medžiaga, kurią gydytojas naudoja gydymo metu, vadinama kompozitu arba „estetine plomba“. Ja atkuriamas trūkstamas dentinas ir emalis. Kompozitas savo savybėmis prilygsta sidabrinėms plomboms, yra atsparus dilimui, išskiria fluorą, kuris stabdo tolesnį ėduonies formavimąsi.
Estetinį plombavimą rekomenduojame, jei dantys:
Estetinio plombavimo metu yra tausojami natūralūs danties audiniai, jie nėra šlifuojami, dantys išlieka gyvybingi, nežalojama gleivinė, atkuriami dantų sluoksniai, jų skaidrumas, forma. Taip užtikrinamas danties tvirtumas, atsparumas ir suderinamumas su supančia gleivine bei kaulų struktūra. Kompozitų įvairovė leidžia gydytojui, restauruojant dantį, rasti tinkamiausią sprendimo būdą, siekiant gauti geriausią rezultatą ir pateisinti paciento lūkesčius. Kompozitų spalvų skalė yra labai plati, todėl leidžia natūraliai imituoti trūkstamą danties audinį. Po procedūros dantys atrodo labai natūraliai, dažnai net nepastebima, kad jie buvo plombuoti. Dantų formos ir spalvos pakitimų restauravimui ar užmaskavimui kompozitais gali būti padengiamas ir visas priekinis danties paviršius. Uždedama vadinamoji tiesioginė laminatė arba veneringas. Tam pačiam tikslui naudojamos ir netiesioginės, laboratorijoje pagal nupreparuoto danties pavyzdį (padarytą atspaudą) gaminamos dantų vainikų restauracijos. Vėliau jos cementuojamos burnoje specialia medžiaga.
Pirmiausia, estetinį plombavimą verta atlikti tuomet, kai dantys yra pažeisti ėduonies, suirę. Tokie dantys dažniausiai nėra tolygūs, neatrodo gražiai ir nėra sveiki, tad situaciją pakeisti gali tik estetinio plombavimo procedūra.
Taip pat estetinis plombavimas rekomenduojamas ir savo natūralią spalvą pakeitusiems dantims. Jei dantys yra pageltę ar papilkėję, tai tikrai neatrodo gražiai, o estetinis plombavimas gali šią situaciją pakeisti ir grąžinti dantims natūralią jų spalvą.
Estetinis plombavimas naudojamas ir atsiradusiems tarpams tarp dantų šalinti. Tokie tarpai galbūt ir yra nedideli, tačiau jie yra išties matomi, o tai gali sukelti žmogui diskomfortą.
Galiausiai, estetinis plombavimas praktiškai visuomet naudojamas tada, kai dantys yra patyrę vienokias ar kitokias traumas. Dažniausiai dantys tuomet būna kritiškos būklės, tad estetinis plombavimas tampa vienu iš svarbiausių jų atkūrimo etapų.
Pirmiausia, estetinį plombavimą verta daryti dėl to, jog pažeisti dantys su laiku pradeda dar labiau irti, tad jų netaisant, situacija gali ganėtinai greitai tapti kritine, tad gydymas, vos pastebėjus problemą, yra tiesiog būtinas.
Taip pat netvarkingi dantys neatrodo gražiai, tai gali žmogui sukelti diskomfortą. Visi žmonės nori būti gražūs ir linksmi, tačiau jei dantys atrodys tiesiog siaubingai, žmogui tai gali sukelti išties nemenkų problemų kasdieniame gyvenime.