Ortodontinis gydymas

Ortodontinis gydymas – tai netaisyklingos dantų padėties ir netaisyklingo sąkandžio korekcija. Ortodontinio gydymo metu yra ne tik tiesinami kreivi dantys, bet ir gydomas netaisyklingas sąkandis, koreguojamas netaisyklingas dantų bei žandikaulių vystymasis. Ortodontinės anomalijos yra gan dažnos ir rasti idealų sąkandį yra labai sunku.

Dažniausi gydytojų ortodontų pacientai yra vaikai ir paaugliai. Tuo metu intensyviai vystosi ir auga žandikauliai, pieninius dantis keičia nuolatiniai dantys, todėl galima nesunkiai diagnozuoti ortodontinį negalavimą. Taip pat daugėja suaugusių pacientų, norinčių gydytis pas ortodontus. Vis dažniau ortodontinis gydymas tampa kompleksinio gydymo dalimi, kaip pagalbinis gydymas prieš dantų implantaciją ar protezavimą.

Nemokama konsultacija

Ortodontiniam gydymui naudojami įvairūs išimamieji ir neišimamieji (fiksuotieji) aparatai:

  • Breketaintinės plokštelės
  • Breketų sistema
  • Dantų tiesinimas kapomis

Breketai gali būti:

  • Metaliniai – pagaminti iš aukštos kokybės metalo lydinių, todėl yra tvirti, atsparūs lūžiams ir skilimui. Jie yra nedideli, todėl patogūs pacientui;
  • Keraminiai – šie breketai naudojami vis dažniau, nes jų spalva panaši į danties spalvą, todėl jie yra mažai pastebimi.
  • Safyriniai – skaidrūs, itin estetiški breketai pagaminti iš monokristalinio dirbtinio safyro, itin švelniais suapvalintais kraštais, tad nesukelia pradinio nemalonaus pojūčio juos užklijavus. Yra praktiškai nepastebimi, tačiau gydymas su šiais breketais užtrunka ilgiau.
  • Beligatūriniai – naujos kartos sparčiai populiarėjantys breketai, turintys pranašumų, palyginti su įprastiniais breketais: juos lengviau taisyklingai išsivalyti, gydymas šiais breketais gali šiek tiek sutrumpėti. Pacientai, besigydantys šia sistema, jaučia mažesnį diskomfortą, nesiskundžia dantų jautrumu gydymo metu.
  • Liežuviniai – „nematomi“ breketai. Klijuojami ant liežuvinių (vidinių) dantų paviršių, todėl išoriškai jų visiškai nesimato, palyginti su keraminiais, kurie, nors ir labai estetiški, tačiau yra pastebimi. Gydymo pradžioje pacientas gali jausti nežymų liežuvio gleivinės dirginimą, tačiau šie pojūčiai yra laikini. Liežuviniai breketai ypač efektyvūs nesudėtingais gydymo atvejais, naudojami, kai pacientai dėl socialinės padėties negali gydytis įprastiniais breketais.

Gydymas pradedamas tik esant puikiai burnos higienai ir sveikiems dantims. Todėl prieš gydymą skenuojame burną ir dantis: pagydomi dantys, pakeičiamos nekokybiškos plombos ir protezai, gydomos periodonto ligos ir kt. Ortodontinio gydymo metu yra labai svarbu gerai prižiūrėti ir valyti dantis, todėl rekomenduojame kas 4–6 mėnesius atvykti pas burnos higienos specialistą. Vizito metu ne tik atliekama profesionali burnos higiena, bet pacientas taip pat mokomas, kaip tinkamai prižiūrėti burną ir dantis.

  • Ortodontinis gydymas ne visada būna greitas ir lengvas. Kartais prireikia papildomų chirurginių intervencijų – neišdygusio danties atidengimo ar pašalinimo, ortodontinio mini implanto įsriegimo, ortognatinės chirurgijos ir kt.
  • Pabaigus ortodontinį gydymą, labai svarbu užtikrinti ištiesintų dantų stabilumą. Tai yra daroma priklijuojant metalinę juostelę prie dantų iš liežuvio pusės, gaminant užlaikančią plokštelę ar kapą.
Susijusios paslaugos
Gydymo plano sudarymas15–20€
Alginatinis atspaudas (vieno žandikaulio)10–15€
Diagnostinis modelis10–15€

Dažniausi klausimai

Ar skauda ortodontinio gydymo metu?

Breketų uždėjimas trunka apie 1 valandą ir yra visiškai neskausmingas. Pirmąsias 3–7 dienas po breketų uždėjimo galima jausti dantų maudimą, breketai gali braižyti burnos gleivinę, todėl skiriami nuskausminamieji vaistai, tokie kaip nesteroidiniai priešuždegiminiai vaistai.

Breketą, kuris braižo, galima padengti specialiu ortodontiniu vašku ar kramtomosios gumos gabalėliu. O susidariusios žaizdelės sugyja savaime.

Pakartotinių apsilankymų metu aktyvavus breketų sistemą, 2–3 dienas taip pat gali paskaudėti.

Ar galima taisyti dantis ortodontinio gydymo metu?

Galima, tačiau geriausia, kad dantys būtų visiškai sugydyti prieš ortodontinį gydymą. Labai svarbu pasitarti su gydytoju ortodontu, kuriuos dantis reikia šalinti, kad nereikėtų sutvarkytus dantis vėliau pašalinti. Estetinį plombavimą ir dantų balinimą patartina atidėti po ortodontinio gydymo.

Kaip dažnai teks lankytis pas ortodontą?

Pakartotiniai apsilankymai paprastai skiriami kas 4–6 savaites. Beligatūriniams breketams – rečiau, kas 6–8 savaites.

Registruokitės nemokamai konsultacijai