Sveika ir graži šypsena – tai dažniausiai mūsų klientų pasirenkama investicija su „GF Medlizingo“ paslauga. Baltijos implantologijos centro odontologė Eglė Miniotaitė papasakojo apie tai, kaip estetinis plombavimas padeda ištaisyti matomus dantų trūkumus: nuskilimus, dėmes, netaisyklingą dantų formą, tarpus tarp dantų ir t. t.
Kuo skiriasi estetinis plombavimas nuo įprasto?
Paprastu plombavimu (naudojant vieną atspalvį ar vos keletą sluoksnių) siekiama atkurti minimalius dantų pažeidimus ar visai negilias ertmes. Estetinis plombavimas – kruopštumo, preciziškumo ir didelių gydytojo įgūdžių reikalaujanti procedūra. Jos metu naudojama speciali sluoksniavimo technika, parenkami skirtingų plombų atspalviai, siekiant sukurti natūralią danties morfologiją: intensyvumus, skaidrumus, tam tikrus perėjimus.
Estetinio plombavimo tikslas – sugrąžinti gamtos sukurtas detales, suteikti dantims veidrodinį blizgesį ir natūralumą. Tokiu būdu gali būti plombuojami ne tik priekiniai, bet ir galiniai dantys, kurie stipriai pažeisti ėduonies, suirusios anatominės struktūros.
Kokios dantų problemos išsprendžiamos estetiniu plombavimu?
Estetinio plombavimo procedūros metu atkuriami ėduonies pažeisti danties audiniai, nutrupėjimai, nudilimai, nuskilimai, taip pat koreguojami nedideli danties padėties pokyčiai (rotacijos), pakitusi danties spalva, kai kitos priemonės jau neefektyvios ar tiesiog pagražinama dantų forma, jeigu paciento nebetenkina estetika.
Kokie yra estetinio plombavimo būdai?
Estetinio plombavimo procedūros metu, esant nedideliems pažeidimams (pavyzdžiui, ėduonis iš tarpdančių pusės arba nuskilęs priekinis dantis traumos metu), plombuojama tik ta sritis, neliečiant gretimų audinių, todėl po plombavimo nesimato plombos ir danties jungties.
Kitas būdas – viso danties paviršiaus padengimas (veneringas). Taip plombuojami stipriai pažeisti dantys, keičiama jo padėtis dantų lanke, spalva ar forma. Dantis šlifuojamas minimaliai, siekiant išsaugoti likusius sveikus jo audinius.
Ar estetinis plombavimas – labai brangi paslauga? Gal neverta atidėlioti vizito pas odontologą, kol problemos nėra įsisenėjusios?
Estetinis plombavimas nėra labai brangi procedūra, labai dažnai pacientai renkasi ją kaip protezavimo alternatyvą, jeigu yra išlikusi dalis nepažeistų danties struktūrų. Galutinė kaina nustatoma tik detaliai apžiūrėjus pacientą, sudarius gydymo planą konsultacijos metu.
Jeigu pacientui yra diagnozuojamas ėduonis, geriau gydymą atlikti kuo skubiau. Kol problema nėra įsisenėjusi, apsisaugoma nuo didelių pažeidimų ar danties nervo uždegimo. Taip sutaupoma ir pinigų, nes kaina nustatoma atsižvelgiant į pažeidimo dydį. Baltijos implantologijos centre už estetinio plombavimo paslaugas galima atsiskaityti išsimokėtinai, pasinaudojant „GF Medlizingu“. Pasitelkiant specialistus, gražią šypseną galima susikurti per itin trumpą laiką, o nedidelės mėnesinės įmokos neišbalansuos šeimos biudžeto. Investuoti į savo sveikatą – visada apsimoka.
Ar estetiškai plombuotiems dantims reikalinga papildoma priežiūra?
Po estetinio plombavimo procedūros pacientui duodama atmintinė su visomis rekomendacijomis, kaip elgtis vėliau. Parenkamos individualios higienos priemonės, tačiau vienas svarbiausių aspektų – reguliarus lankymasis pas odontologą bent kartą per šešis mėnesius, siekiant išlaikyti nepakitusią plombų estetiką. Dėl savo sudėties plomba linkusi gerti pigmentą, todėl labai svarbu laiku nuvalyti, nupoliruoti iki blizgesio jos paviršių, kad restauracija tarnautų ilgiau.
Kokie mitai apie estetinį plombavimą dar gąsdina žmones?
Kartais pacientai ateina su didele baime, kad tokios procedūros metu bus nugręžiama daug danties audinio ir iš jo nieko nebeliks. Tai nėra tiesa, nes šių laiko plombavimo technikos, medžiagos leidžia išlaikyti maksimaliai sveikus danties audinius, o pašalinami tik pažeisti.
Kitas mitas, kad negalima kąsti maisto su plombuotais priekiniais dantimis. Tai netiesa – po procedūros, jeigu sąkandis stabilus, dantys atkurti taisyklingai, žmogus gali kąsti maistą normaliai, nėra jokių suvaržymų. Tiesa, visada perspėju, kad kandant keptą duoną ar riešutus, galima nusilaužti ir sveiką dantį, tad ši rekomendacija galioja visiems.